ABB je přední globální technologická společnost, která podněcuje transformaci společnosti a průmyslu k dosažení produktivnější a trvale udržitelnější budoucnosti. Propojením software s portfoliem elektrotechniky, robotiky, automatizace a pohonů ABB posouvá hranice technologií na vyšší úroveň výkonnosti. Úspěch společnosti ABB, která je špičkou v oboru více než 130 let, tvoří 105 000 talentovaných zaměstnanců ve více než 100 zemích světa.

ABB Robotika a automatizace je průkopníkem v oblasti robotiky, automatizace strojů a digitálních služeb. Nabízí inovativní řešení řadě různých průmyslových odvětví, od automobilového průmyslu přes elektroniku až po logistiku. Jako jeden z největších světových dodavatelů robotiky a automatizace strojů jsme již dodali více než 500 000 robotických řešení. Pomáháme našim zákazníkům všech různých velikostí zvyšovat produktivitu, flexibilitu a jednoduchost a zlepšovat kvalitu výroby. Podporujeme přechod našich zákazníků ke kolaborativním a k internetu připojeným továrnám budoucnosti. ABB Robotika a automatizace zaměstnává přes 10 000 zaměstnanců ve více než 100 lokalitách a 53 zemích.

dozvědět více

Czechitas je česká nezisková organizace, jejímž cílem je vzdělávat, inspirovat a uplatňovat nové talenty v informačních technologiích a budovat komunitu se zájmem o IT. Pomocí pořádání nejrůznějších workshopů a kurzů se organizace snaží zvýšit genderovou diverzitu v IT prostředí, bořit stereotypy a překážky, které ženám a dívkám často brání proniknout do světa informačních technologií. Zájemkyně a zájemci se na cenově dostupných workshopech učí základům tvorby webových stránek, programování, grafiky a datové analýzy. Pořádají také letní akce pro děti a středoškolačky.

dozvědět více

Fakulta strojní (FS) Ústav technologie obrábění, projektování a metrologie se zabývá celou řadou akademických i průmyslových projektů. Skupina technologického projektování se v rámci činností ústavu zaměřuje na průmyslové inženýrství. Jednou z činností je optimalizace a automatizace montážních procesů. Naším cílem je stát se špičkovým pedagogickým a vědeckým pracovištěm uznávaným doma i v zahraničí. Aktivně se podílíme na harmonizaci evropského vzdělávacího a výzkumného prostoru tak, abychom byli s Evropským systémem kompatibilní, pro své posluchače atraktivní a abychom odpovídali potřebám společnosti.

dozvědět více

Prusa Research je ryze česká firma založená Josefem Průšou sídlící v Praze. Od založení udává tempo i trendy v oblasti 3D tisku - pracuje zde přes 600 lidí a měsíčně rozešleme do celého světa více než 9 000 tiskáren. Stali jsme se nejrychleji rostoucí technologickou firmou ve střední Evropě podle Deloitte, přičemž průměrný růst měříme v tisícovkách procent. I přes to ale máte při příchodu do Prusa Research pocit, jako byste vstoupili do garáže nějakého vášnivého kutila. A ta garáž zabírá celý areál v Holešovicích. A při pohledu na vývoj a možnosti 3D tisku... Jsme stále na začátku!

dozvědět více

ŠKODA AUTO a.s. je největší výrobce automobilů v Česku. Sídlo společnosti je v Mladé Boleslavi, kde se nachází i největší výrobní závod. V rámci Česka má Škoda Auto dva další výrobní závody, a to v Kvasinách a ve Vrchlabí. Od roku 1991 je součástí německého koncernu Volkswagen Group.

dozvědět více

Scania je předním světovým poskytovatelem řešení v oblasti dopravy. Společně s našimi partnery a zákazníky se ubíráme směrem k udržitelnému systému dopravy. V roce 2020 jsme našim zákazníkům dodali 66 900 nákladních vozidel, 5 200 autobusů a také 11 000 průmyslových a lodních pohonných systémů. Společnost Scania, která byla založena v roce 1891, aktuálně působí ve více než 100 zemích a zaměstnává přibližně 50 000 lidí. Výzkum a vývoj probíhá zejména ve Švédsku. Výrobní závody se pak nachází v Evropě a Latinské Americe s regionálními produktovými centry v Africe, Asii a Eurasii. Scania je součástí skupiny TRATON koncernu Volkswagen.

dozvědět více

Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) je od roku 2000 součástí Západočeské univerzity v Plzni. NTC se dlouhodobě věnuje výzkumu a řešením pro zelené technologie a pokročilé materiály v oblastech ekologických zdrojů energie, chytrých dopravních prostředků a kvality lidského života a zdraví.

dozvědět více

Technologická gramotnost je projekt, který si klade za cíl edukovat mladistvé v oboru moderních technologií. Hledáme dokonalé spojení mezi akademickou půdou a praxí. Projekt umožňuje nahlédnou pod pokličku moderních technologií' používaných na fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze a v ŠKODA Auto a.s., jejich použití v praxi a zároveň odhaluje studentům jejich možnou budoucnost.

Studentům blíže představujeme aktuální novinky z oblastí elektromobility, umělé inteligence, kyberbezpečnosti, 5G a IOT. V rámci našeho vzdělávacího portálu se mohou i blíže dozvědět i o dobývání vesmíru, kryptoměnách, blockchainu, 3D tisku, robotice a dronech, logistice a vývoji HW A SW.

dozvědět více

ŠKODA Motorsport je součástí Technického vývoje ŠKODA AUTO a svou vývojovou činnost soustředí směrem k rallye speciálům. Spolupráce s ostatními odděleními umožnila vznik mnoha úspěšných projektů, které se staly historickými milníky a jsou známé dodnes. Aktivity ŠKODA Motorsport ovšem nespočívají pouze v samotném vývoji a účasti na rallye, jak se na první pohled možná zdá. Spektrum těchto činností je ve skutečnosti mnohem rozmanitější.

dozvědět více